Hatot kaptak ifistáink

Püspökladányban lépett pályára szombaton a DASE U19-es gárdája.

Valamivel jobban áll a bajnokságban a Püspökladány, mint a mieink, de joggal várhattunk pazar mérkőzést a két csapat találkozásakor szombaton. Amit kaptunk, az viszont nem éppen ennek volt a tanúbizonysága, kicsit mintha belealudtak volna a mieink a meccs elejébe, a 9. percben már 2–0-ra vezettek a hazaiak. Itt felébredtünk, nyomtunk is, megvoltak a helyzeteink, de gólig nem sikerült eljutnunk az első játékrészben. Az látható volt, nem nagyon találtuk a játékunkat, igaz nem is ilyen talajú pályához szoktunk. Nem volt egyszerű okosan, jól játszani ezúttal, ráadásul a két korai gól azért csak-csak megfogta a mieinket.

Az 52. percben megszerezte harmadik gólját is a Püspökladány, fiataljaink azonban ekkor sem adták fel, négy perc múlva sikerült szépítenünk Sike révén. Ismét mi nyomtunk, ám a gólok ismét a másik oldalról jöttek, négy perc alatt kaptunk kettőt. Ekkor már 5–1-re vezettek a ladányiak, azért az érezhető volt, ebből visszajönni a hátralévő húsz percben nem igazán lehet. Nem is lehetett, sőt az utolsó előtti minutumban, tulajdonképpen a meccs lezárásaként kaptunk még egy gólt, 6–1 lett a vége.

Megyei I. osztály U-19 14. forduló

Püspökladány–DASE: 6–1 (2–0)

DASE: Birta – Sike, Orsó (Fazekas 64′), Győri, Tóth, Burai, Bikki, Mozga (Horváth 64′), Terdik, Nagy, Keczán

Gólszerző: Sike 56’

Edző: Hegedűs Györk

Hegedűs Györk: A püspökladányi pálya labdarúgásra alkalmatlan volt. Az én játékosaim szeretnek futballozni, játsszák a futballt, itt viszont erre lehetőségünk sem volt. A helyzeteink még így is megvoltak, de nagyon nincs mit szépíteni, csúnyán kikaptunk. Összességében viszont újra nem tudom elmarasztalni a játékosaimat, a fizikai fölény amiben ezúttal alulmaradtunk.