Heves gólzápor csapott le Matyóföldre

A szezon legnagyobb arányú győzelmét aratta kedden U16-os lánycsapatunk Mezőkövesden.

Az első fordulóban nem léptek pályára lányaink, ugyanis a Mezőkövesd elleni találkozót elhalasztották, mely párharcot a hónap utolsó napján pótoltak. Az nem volt kétséges, hogy csapatunk megnyeri a mérkőzést, a kérdés csak az volt, milyen arányban nyerünk. 80 perc után megkaptuk a választ: nagyon sokkal.

Az, hogy nem egy, hanem legalább két osztálynyi különbség van a két csapat között, hamar kidomborodott, tíz percnyi játék után már öttel mentek lányaink. A hazai tizenhatos előtt zajlott a játék, a Mezőkövesd lényegében akkor léphetett feljebb, mikor középkezdéshez álltak fel. Ezt pedig sokszor gyakorolhatták, szünetig még nyolc alkalommal végezhették a kezdőrúgást.

A térfélcserét követően folytatódott az őszi gólzápor, negyedórán belül ötször zördült meg a matyóföldi háló, ekkor már 0-18 állt az eredményjelzőn. És még nem volt vége, a kijelzőn gyorsan változtak a számok, a következő tíz percben még ötször. A mérkőzés hajrájában ismét öt alkalommal kapituláltak a hazaiak, így 28 találattal zárta a párharcot csapatunk.

Leány Regionális U-16 Észak-Keleti csoport 1. forduló

Mezőkövesd – DVSC-DEAC: 0-28 (0-13)

DVSC-DEAC: Szilágyi – Gáll, Sárosi, Faggyas (Hock 41), Veres, Homovics (Nagy M. 65’), Sári, Debreceni (Gulyás 62’), Tóth B. (Majoros 62’), Nagy E., Bíró

Edző: Balogh József

Gólszerzők: Faggyas 2’, 8’, 13’, Tóth B. 5’, 10’, 52’, 54’, Homovics 6’, 16’, 44’, 63’, Sári 17’, 23’, 35’, 38’, 39’, 43’, Veres 27’, 72’, Bíró 50’, 62’, 65’, Hock 68’, Sárosi 69’, 77’, 78’, 80’, Nagy M. 71’

Balogh József: Nemrég lehetőségünk adódott, hogy nagypályára cseréljük az edzéseink helyszínét, aminek az eredménye szépen mutatkozott meg a mai mérkőzésen. Az első perctől az utolsóig jó ritmusban futballoztunk, tudatosan alkalmaztuk a mélységi indításokat, sokszor megbontottuk ellenfelünk védelmét. A lányok többször is „nullára” kijátszották helyzeteiket, jó volt látni, hogy a csapatérdek érvényesült. Gratulálok tanítványaimnak, büszke vagyok rájuk.