Kaposváron törte meg a jeget U15-ös csapatunk

Korosztályos együttesünk számos helyzetéből kettőt értékesítve szerezte meg idei első győzelmét.

U15-ös együttesünk már pénteken Somogy megye felé vette az irányt, Kovács Krisztián legénysége szombat délelőtt alsóházi rangadón lépett pályára a Kaposvár otthonában. Ifjoncaink, bár mindkét idei mérkőzésen közel álltak hozzá, még nem gyűjtöttek pontot tavasszal, így a mieink azzal a céllal keltek útra, hogy megszerzik idei első győzelmüket.

Mindkét csapat támadó felfogásban kezdte a mérkőzést, melynek köszönhetően jó iramban zajlott a találkozó. Valamivel többet birtokolták a labdát a mieink, több helyzetet is dolgoztak ki, mint a hazaiak. Az látszott, srácaink élvezik a játékot, felszabadultan futballoznak. Nem egyszer teremtettek veszélyt a kaposvári kapu előtt, ám a befejezéseknél nem voltak elég higgadtak, még a kapufa is a zöld-fehéreket segítette. Csapatvédekezésünk is rendben volt, ellenfelünk nem talált fogást a hátsó alakzaton. Ebben a játékrészben nem született gól, így a döntés a folytatásra maradt.

Szünetben vezetőedzőnk cserére szánta el magát, pályára küldve Hajdú Dávidot, aki hamarosan meghálálta edzője bizalmát. Az első lehetőségét még nem tudta kihasználni, ám a 44. percben már nem hibázott, szép cselekkel tört a tizenhatoson belülre, majd okosan a jobb felsőbe tekert (0–1). A vezetés megszerzése után egyértelműen csapatunk dominált, szemre tetszetősen, taktikusan és nagy lendülettel futballoztak srácaink. A fölény kisvártatva ismét góllá érett: az 56. percben Papp Gábor iramodott meg szélen, majd a kimozduló kapus mellett elgurította a labdát (0–2). A hazaiak próbáltak visszajönni a meccsbe, ám minden kísérletet meghiúsított védelmünk, ráadásul létszámban is megfogyatkozott a Kaposvár. A hátralévő időben is a mieink uralták a játékot, ám újabb gól már nem született. Kovács Krisztián tanítványai idei első győzelmüket megszerezve, elmozdultak az utolsó helyről. Szép volt, srácok!

MLSZ országos U15, Alap csoport, 14. forduló

Kaposvár–DEAC 0–2 (0–0)

DEAC: Dobó – Papp G. (Szilágyi P., 58.), Dudás (Szilágyi S., 58.), Kelemen, Bora (Balog O., 64.), Pásztor, Vékony (Hajdú, a szünetben), Ari, Pál, Veleczki (Kozma, 74.), Grecskó

Vezetőedző: Kovács Krisztián

Gólszerzők: Hajdú (44.), Papp G. (56.)

Kovács Krisztián: Az első félidő kiegyenlített volt, bár inkább mi domináltunk, komoly helyzeteket dolgoztunk ki, ám csak egy kapufáig jutottunk. Szünetben változtattam, a cserék nagyon jól szálltak be, a második játékrészben egyértelműen ellenfelünk fölé nőttünk. Lehetőségeinkből kettőt értékesítettünk, és megszereztük idei első győzelmünket. Teljesen megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, végig szervezetten, taktikusan és támadó felfogásban futballoztunk. A sikerhez nagyban hozzájárult, hogy a klub profi körülményeket biztosított a gyerekeknek a két napra. Gratulálok a srácoknak, ez a siker kellő lökést ad a folytatásra.