Kiss Gergőre nem volt ellenszere az Újvárosnak

A DEAC ifistái egygólos győzelemmel zárták a korosztályos vármegyei bajnokság 9. fordulóját.

Szombaton könnyebbnek tűnő mérkőzés várt Kozma László legényeire, akik a 11. helyen álló Balmazújvárost fogadták. Ifistáink győzelemmel szerették volna feledtetni a házi derbin elszenvedett vereséget.

A középkezdést követően csapatunk magához is ragadta a kezdeményezést, nagy tempót diktálva rohamoztuk a vendégek kapuját. A 11. percben Kiss Gergő belépve a tizenhatoson belülre kilőtte a rövid alsót. Még fel sem ocsúdtak a piros-kékek, egy minutum elteltével ismét állhattak fel középkezdéshez: Szabó Norbertet csak szabálytalanul tudták megállítani a büntetőterületen belül, a megítélt tizenegyest pedig Kiss Gergő értékesítette. A folytatásban is csapatunk akarata érvényesült, ifistáink szépen járatták a labdát, kombinatívan és jó ritmusban futballoztak. Adódtak még helyzetek, de szünetig nem sikerült gyarapítani góljaink számát.

A térfélcserét követően alább hagyott a lendület, a vendégek viszont ezt meg próbálták a maguk javára fordítani. Az 55. percben vissza is jöttek a meccsbe, ekkor 2-1 állt az eredményjelzőn. Bár minimális volt az előny, fellelkesedtek a piros-kékek, de kontrolláltuk a játékot. Kiss Gergő a 78. minutumban ismét villant és már harmadik találatát jegyezhette. Kevéssel a vége előtt még betalált a Balmazújváros, de csapatunk győzelmével zárult a találkozó.

Vármegyei I. osztály U-19 9. forduló

DEAC – Balmazújváros: 3-2 (2-0)

DEAC: Tóth D. – Keczán (Sarkadi 46’), Csordás, Balog, Szabó (Hajdu 38’), Kiss G., Kovács (Tömöri 66’), Némethy, Pál, Kovács, Komádi

Edző: Kozma László

Gólszerzők: Kiss G. 11’, 12’, 78’

Kozma László: Az első félidőben uraltuk a játékot, próbáltuk érvényesíteni akaratunkat, ez nagyjából sikerült is, rengeteg támadást vezettünk és kétgólos előnyre tettünk szert. Szünet után próbáltuk tartani az eredményt, de túlságosan is ráültünk előnyünkre, visszább esett a játékunk. Kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, ellenfelünk is többször eljutott a tizenhatosunkig, de stabilak voltunk hátul. Pontrúgásból viszont kétszer is bevették kapunkat. Győzelmünk azonban nem forgott veszélyben, saját játékunkat próbálva érvényre juttatni, megnyertük a mérkőzést. Mindenki megfelelő játéklehetőséget kapott, a 2008-as születésű fiatalok nagyon jó teljesítményt nyújtottak. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.