Kondor Attila döntött a szezonnyitón

Gólokban gazdag mérkőzésen nyert U12-es csapatunk a 2023/24-es bajnoki sorozat első fordulójában.

A felkészülés alatt kellett hozzászokniuk Mester Norbert tanítványainak a megnövekedett játéktérhez és létszámhoz. Az új szezonban ugyanis már nagyobb pályán és 8+1-ben zajlanak a mérkőzések, ráadásul bajnoki rendszerben. Srácaink első megmérettetésére szombat délelőtt került sor, mely játéknapon az akadémiai szintet képviselő Nyíregyházával találkoztak.

Ifjoncaink azonban nem ijedtek meg ellenfelüktől, bátran, lendületesen, szervezetten és fegyelmezetten futballoztak. Tudatosan alkalmazták az edzéseken tanultakat, szépen felépített támadásokat vezettek és a 12. percben Giczei Hunor révén sikerült megszerezni a vezetést. A Nyíregyháza nem adta fel és a második negyedben egyenlített, de nem sokra rá Kondor Attila villant és ismét nálunk volt az előny.

A harmadik játékrészben is kiegyenlített volt a játék, srácaink partiban voltak a szabolcsiakkal, akik másodjára is ledolgozták hátrányukat, ám ezúttal Seres Attila góljának köszönhetően visszaállt az egygólos különbség. A Nyíregyháza harmadjára is egalizált, és már úgy nézett ki, döntetlennel zárul a párharc, de Kondor Attila a 73. percben mattolta a vendégek védelmét és bevitte a döntő találatot.

MLSZ Országos U12 Észak-Kelet 28. forduló

DEAC – Nyíregyháza: 4-3 (1-0, 1-1, 1-2, 1-0)

DEAC: Tóth N. – Giczei, Harsányi, Antal, Szűcs, Tóth B., Orbán, Seres, Szakál

Cserék: Takács, Sándor, Fábián, Laskai, Kiss Cs., Halász, Kondor

Vezetőedző: Mester Norbert

Gólszerzők: Giczei 12’, Kondor 29’, 73’, Seres 48’,

Mester Norbert: Az első szezonunk 8+1-es játékrendszerben és bajnoki sorozatban, így a gyerekek és én is izgatottan vártuk a mai mérkőzést. A felkészülés alatt a srácok lelkesen, szorgalmasan dolgoztak, hamar elsajátították mindazt, amit tanítottam nekik. A Nyíregyházát jól ismertük, nyáron már találkoztunk velük, tudtuk, hogy jó csapat, akadémiai szint közelben vannak. Már az első percekben jeleztük, nem feltartott kezekkel léptünk pályára, motiváltan futballozunk, élesek és agresszívek voltunk. A 4×20 perc alatt nyilván voltak hibák, de mindenki kihozta magából a maximumot, ennek eredménye, hogy végig partiban voltunk ellenfelünkkel. Sokáig döntetlen volt az állás, de a szülők támogatásával sikerült bevinnünk a győzelmet jelentő találatot. Jó volt látni a mérkőzés után a gyerekek örömét, nagyon büszke vagyok rájuk és köszönöm a szülők támogatását.