Kopjári Soma duplája döntött

U19-es csapatunk a második félidőben felőrölte ellenfelét és begyűjtötte a három pontot.

A Békéscsaba elleni győzelem után ismét Békés megyei csapat várt Köstner Tamás együttesére, ugyanis vasárnap a Gyulasport érkezett a Sportcampusra. Fiataljaink a mérkőzés előtt a három pont begyűjtését tűztkk ki célul, mely tervet sikeresen teljesítették.

Nehezen akart beindulni a gépezet, a mérkőzés elején eléggé akadozott a játék, a Köstner-tanítványok nem nagyon találták a rést a gyulai védelmen. Ráadásul egy hibát kihasználva a 10. percben a vendégek megszerezték a vezetést. Előnye birtokában a kék-fehér gárda még jobban betömörült kapuja elé, tíz emberrel védekeztek. Kiss Máté végül megtalálta ennek a harcmodornak az ellenszerét és a 25. minutumban átlövésből egyenlített. Ezen felbuzdulva társai is próbálkoztak távoltól, de vagy nem találtak kaput, vagy a gyulai portás védett bravúrral, így a félidő végéig nem sikerült fordítani.

A második félidőben nagyobb sebességre váltottak fiataljaink, állandósult a fölény, folyamatos nyomás alatt volt a gyulai védelem. Helyzet helyzetet követett, végül egy szép támadás végén Kopjári Soma bevette az ellenfél kapuját, aki Dari Balázs pontos passzát váltotta gólra. Három perc múlva lekopírozták az előző attakot srácaink, ismét Dari adott pontos labdát Kopjárinak, ő pedig másodjára sem hibázott. A hátralévő időben növelhette volna előnyét csapatunk, ám a gólok számában már nem történt változás, maradt a 3-1, így a Köstner-fiúk megduplázták győzelmeik számát.

MLSZ Regionális U19 Délkelet “B” csoport 3. forduló

DEAC – Gyulasport: 3-1 (1-1)

DEAC: Ratku – Kiss M., Béke (Virág 46’), Kovács M., Varsányi (Farkas 61’), Puskás (Kopjári 46’), Kerezsi (Ferenczi 60’), Dari, Almási, Rajna (Kozma 61’), Sándor (Pál 60’)

Vezetőedző: Köstner Tamás

Gólszerzők: Kiss M. 25’, Kopjári 67’, 69’

Köstner Tamás: Álmosan kezdtünk, lassan és pontatlanul játszottunk, ellenfelünk mélyen és zártan védekezett. Kevés volt a labda nélküli mozgás, nem voltak beindulások, lassan járattuk a labdát, így nem tudtuk megbontani a hátsó alakzatot. Hátul figyelmetlenek voltunk, ezt ki is használta a Gyula, előnyük birtokában pedig még jobban betömörültek a kapujuk elé. Sikerült egyenlítenünk, ami után már több helyzetünk volt, de ezeket nem sikerült értékesítenünk. Szünet után nagyobb tempót diktáltunk, nagy fölényben futballoztunk, melynek meg is lett az eredménye, kétszer is bevettük ellenfelünk kapuját. Az eredménnyel elégedett vagyok, viszont helyzetkihasználás terén maradt bennem hiányérzet, illetve ekkora fölénynél hátul nem fér bele a hiba. Ha legközelebb ilyen stílusú csapattal találkozunk, tudnunk kell, miképp bontsuk meg a védelmet. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez.