Magabiztos játékkal gyűjtöttük be a pontokat

U14-es lánycsapatunk nagyarányú győzelemmel zárta a szombati, Kazincbarcika elleni mérkőzést.

Harcsa Csaba együttese tarja a lépést a rivális Egerrel, viszont a Heves vármegyeiekkel ellentétben, csapatunk még nem hullajtott pontot. Lányaink szombaton azzal a céllal léptek pályára, hogy begyűjtve az egységeket, a mezőny egyetlen tagjaként, megőrzik makulátlan mérlegüket.

A középkezdés után csapatunk magához is ragadta a kezdeményezést, érvényre juttattuk akaratunkat, védekezésre kényszerítettük ellenfelünket. A nyomást 16 percig bírta a Kazincbarcika, ekkor viszont kapituláltak, Puskás Marianna bevette a kapujukat. Három minutum elteltével pedig megduplázta találatainak számát. Nem kellett sokat várni az újabb gólra, négy perc elteltével Sárosi Dóra is mattolta a vendégek védelmét, majd a harmad vége előtt Furó Liliána is megzörgette a hálót.

A második etapban is lányaink diktálták a tempót, állandó veszélyben volt a kék-sárgák kapuja. A 34. percben Bíró Gitta nyitotta tovább az ollót, bár erre válaszoltak a vendégek, Puskás Marianna visszaállította az ötgólos különbséget. A játékrész végére így 6-1 állt az eredményjelzőn.

A nagy előny birtokában sem álltak le lányaink, a záró harmadban is lendületesen futballoztak. A jó játék ezúttal is eredményességgel párosult, a 64. percben Bíró Gitta második találatát jegyezhette. Majd Sárosi Dóra pillanatai következtek, aki még kétszer bevette a barcikai kaput, így csapatunk fölényes győzelmével zárult a találkozó.

Leány Regionális U-14 HNP Észak-Kelet csoport 5. forduló

DVSC-DEAC – Kazincbarcika: 9-1 (4-0, 2-1, 3-0)

DVSC-DEAC: Balogh – Sárosi, Takács, Puskás, Mazsu, Furó, Supák, Sári B., Barna

Cserék: Mispál, Sári R., Szávó, Burai, Elek

Edző: Harcsa Csaba

Gólszerzők: Puskás 16’, 19’, 47’, Sárosi 23’, 65’, 73’, Furó 29’, Bíró 34’, 64’

Harcsa Csaba: Kissé nehéz hétvége elé néztünk, ugyanis több meghatározó játékosra az idősebb korosztályban volt szükség. A mérkőzés kezdetétől igyekeztünk uralni a játékot, úgy gondolom, ezt sikerült is megvalósítanunk. A múltheti gyengébb teljesítményt szerettük volna feledtetni és az eredményből látható, ezen célunkat elértük. Kicsit kapkodva fociztunk, de okosabban futballoztunk. Helyzeteinkkel jól sáfárkodtunk, akciókból és pontrúgásokból egyaránt betaláltunk. Voltak, akik ma debütáltak a csapatban és volt, Aki első bajnokiját szerezte a mai mérkőzésen. Köszönöm, az idősebb játékosok türelmét és hogy segítették a fiatalabb lányok játékát. Gratulálok a csapatnak.