Megdupláztuk tavaszi győzelmeink számát

Nagypénteken a vármegyei U19-es bajnokság 18. fordulójában a Hajdúnánás együttesével találkoztak a DEAC ifistái.

Kozma László legénysége a legutóbbi fordulóban tízet vágott az Egyeknek és tavaszi első sikerüket ünnepelhette. Fiataljaink a következő forduló pénteki játéknapján a 6. helyen álló Hajdúnánás ellen léptek pályára.

Mezőnyjátékkal teltek az első percek, hullámzó volt a játék, a kapuk nem kerültek veszélybe. Ahogy telt az idő, fokozatosan fölénybe kerültünk, bár előfordultak hibák, helyzeteink is adódtak. A 16. minutumban már gólt ünnepelhettünk, miután Szuháj Adrián okosan átemelte a kék-sárgák cerberusa fölött a labdát. Kis idő elteltével Puskás Balázs duplázta meg az előnyt, ám erre a találatra hamar válaszolt a Hajdúnánás, a 34. minutumban 2-1 szerepelt az eredményjelzőn. A szünetig hátralévő időben is mi domináltunk, de már nem tudtuk bevenni az ellenfél kapuját.

Fordulás után is mi irányítottuk a játékot, többször is eljutottunk a tizenhatosig, a befejezéseknél azonban rossz döntések születtek. Az 56. percben viszont ismét sikerült bevenni a kaput, ekkor Pirka Tamás volt eredményes. A kék-sárgák próbáltak visszajönni a meccsbe, de védelmünk jól zárt, sorra elakadtak a támadások. A pontok sorsa a 75. minutumban dőlt el, Puskás megint villant és megszerezte csapatunk negyedik, önmaga második találatát. Ez végleg megtörte ellenfelünket, akár nyithattuk volna még az ollót, de a hármas sípszóig a gólok számában már nem történt változás.

Vármegyei I. osztály U-19 18. forduló

Hajdúnánás – DEAC: 1-4 (1-2)

DEAC: Szalóki – Terdik (Tömöri 58’), Keczán, Sarkadi (Etemez 46’), Hajdu (Szabó 62’), Drága (Juscsák 46’), Puskás (Némethy 76’), Szuháj (Pirka 46’), Sike, Ari (Kerekes 46’), Kovács

Edző: Kozma László

Gólszerzők: Szuháj 17’, Puskás 26’, 75’, Pirka 56’

Kozma László: Viszonylag sok hibával futballoztunk, ennek ellenére mezőnyfölényben voltunk. Több helyzetet kidolgoztunk a 90 perc alatt, ziccereket hagytunk ki, viszont kétszer sikerült bevennünk ellenfelünk kapuját. Gratulálok a csapatnak!