Megnyertük a gólpárbajt

Fordulatokban és gólokban bővelkedő mérkőzésen győzte le a DASE U14-es csapata a Hajdúhadház együttesét.

Egy hete a városi rivális Debreceni Honvédot fektette két vállra Molnár Máté alakulata, így két győzelemmel indította a szezont. Srácaink a következő fordulóban triplázásra készültek, hazai pályán a Hajdúhadház ellen szerették volna harmadik sikerüket ünnepelni.

Bár mi voltunk kezdeményezőbbek a kezdés után, de kicsit akadozott a gépezet, nehezen találtuk a jól záró védelem ellenszerét. Ekkor átlövésekkel próbálkoztunk, de az életerős löketek a kapufáról vágódtak vagy fölé, vagy vissza a mezőnybe. A vendégek kontrákra rendezkedtek be, ezen gyors támadások egyikéből a 22. percben megszerezték a vezetést. Szinte azonnal válaszoltunk, egy minutum elteltével Tarr István dolgozta le a hátrányt, majd nem sokra rá fordított, így előnnyel mehettünk szünetre.

A második játékrész gólpárbajjal indult, a 41. percben előbb egalizált ellenfelünk, Fésűs László viszont azonnal visszaállította az egygólos előnyt. A folytatásban ötpercenként zördültek meg a hálók, Berényi Tamás reagált a vendégek találatára. A 65. minutumban 4-4 állt az eredményjelzőn, a Hajdúhadház már abban reménykedett, elvihet egy pontot, Farkas Norbert azonban a hármas sípszó előtt bevitte a győzelmet jelentő találatot

Vármegyei U-14 A 3. forduló

DASE – Hajdúhadházi FK: 5-4 (2-1)

DASE: Ujvárosi – Kecskés, Deék, Kiss T., Berényi, Basa, Tarr, Balogh, Farkas

Cserék: Havasi-Mehdi, Fehér, Buri, Kulcsár, Fésűs

Edző: Molnár Máté

Gólszerzők: Tarr 23’, 30’, Fésűs 42’, Berényi 60’, Farkas 70’

Molnár Máté: Az utolsó percig ki-ki mérkőzést játszottunk a Hajdúhadházzal. Sokan küszködtek megfázással, a korai kezdés is érződött a srácokon, kicsit dekoncentráltak voltunk. Ellenfelünk betömörült kapuja elé, így átlövésekkel próbálkoztunk, de rendszeresen a kapufát találtuk telibe. Később megtaláltuk a zárt védelem ellenszerét, szépen felépített támadásainkat gólokkal fejeztük be. Végig szoros volt a meccs, de csapatunk erejét mutatja, hogy az utolsó pillanatban megszereztük a győzelmet jelentő találatot. Egy jó csapat ellen, egy jó mérkőzésen sikerült begyűjtenünk a három pontot, gratulálok a srácoknak!