Megráztuk a gólfát

U16-os lányaink kiütéses győzelemmel zárták szombaton a kisvárdai kiruccanást.

A bajnoki cím sorsa eldőlni látszik, a Nyíregyháza jelentős előnnyel vezeti a tabellát, ám az ezüstéremért még harcban van Balogh József együttese. Hogy át is vehessék a szezon végén a 2. legfényesebb medált, hozni kell a hátralévő meccseket, elsőként Kisvárdán kellett begyűjteni a pontokat.

Ahogy esélyeshez illik, úgy kezdtük a mérkőzést, Homovics Zita már a 6. percben beköszönt, innentől nyugodtabban focizhattunk. Az történt a pályán, amit mi akartunk, a játék minden elemében felülmúltuk a szabolcsiakat. A félidő derekánál ismét villant Homovics és megduplázta előnyünket, ezt követően pedig beindult a gólgyártás. Előbb Faggyas Jázmin mattolta a várdai védelmet, majd Veres Nadin nyitotta tovább az ollót, kis idő elteltével Homovics már mesterhármasnál tartott. A játékrész végén 6-0 állt az eredményjelzőn, Nagy Maja is a vonalon túlra juttatta a labdát.

Alaposan bekezdtünk szünet után, amint útjára indult a labda a második félidőben, Gáll Zsófia hetedik gólunkat szerezte, majd Nagy Maja duplázott, Faggyas pedig másodjára is bevette a kaput. Az 52. percben szépítettek a hazaiak, erre Faggyas és Homovics gyorsan válaszoltak. A mérkőzés végére is maradt gól a lábakban, Gáll Zsófia és Faggyas ismét beköszönt, találataink száma így 15-re nőtt a mérkőzés végére.

Leány Regionális U-16 Észak-Keleti csoport 16. forduló

Várda SE – DVSC-DEAC: 1-15 (0-6)

DVSC-DEAC: Szilágyi – Kertész, Kapczár, Papp B., Gáll, Faggyas, Veres, Homovics, Nagy M. (Horváth 54’), Tóth B. (Burai 68’), Gulyás

Edző: Balogh József

Gólszerzők: Homovics 6’, 20’, 31’, 55’, Faggyas 23’, 45’, 56’, 77’, Veres 26’, Nagy M. 39’, 43’, 46’, Gáll 42’, 72’, Horváth 67’

Balogh József: A lányok ma alaposan kitettek magukért, amit edzéseken gyakorlunk, viszont láttam a pályán. Jól alkalmaztuk a mélységi indításokat, jól használtuk a széleket, letámadásaink sikeresek voltak, megnyertük a párharcokat. Azt kértem a lányoktól, hogy élvezzék a mérkőzést és természetesen játszanak felszabadultan. szerintem ez volt ma a kulcs. Mindenki a csapatért dolgozott, külön öröm számomra, hogy heten is betaláltak. Maximálisan elégedett vagyok a látottakkal, Gratulálok a lányoknak.