Megszorongattuk az akadémistákat

U13-as csapatunk végig partiban volt a DVTK együttesével, bár egygólos vereséggel zárult a meccs, fiataljaink büszkék lehetnek teljesítményükre.

Két akadémiai csapattal már összemérte erejét Bereczki Tamás alakulata, a DVSC-t sikerült legyőzni, de a Várda ellen nem tudták megismételni jó teljesítményüket ifjoncaink. Szombaton a harmadik akadémiai gárdához, a DVTK-hoz látogattak srácaink, és szerették volna feledtetni előző heti gyengébbre sikerült játékukat.

Ennek szellemében kezdték ifjoncaink a mérkőzést, az első pertől nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe. Látva a játékot, nem lehetett megállapítani, mely gárda az akadémiai szint és mely a tehetségközpont. Csapatunk egyenrangú ellenfele volt a Borsod-vármegyei alakulatnak. Szemre tetszetősen, okosan játszottak a Bereczki-tanítványok és a 13. percben Laczkó Sándor révén meg is szerezték a vezetést. Erre öt minutum elteltével válaszoltak a hazaiak, de az első negyed vége előtt Laczkó megint villant és ismét csapatunknál volt az előny. A második etapban is partiban voltak srácaink az akadémistákkal, kiegyenlített volt a játék, helyzetek mindkét oldalon adódtak, de csak a piros-fehérek találtak be és egalizáltak.

A folytatásban is felvettük a versenyt a DVTK-val, ifjoncaink nagy kedvvel és nagy akarattal futballoztak, jól alkalmazták az edzéseken tanultakat. Az iramra nem lehetett panasz, ennek köszönhetően színvonalas párharc zajlott a borsodi edzőközpontban. A harmadik negyed vége előtt fordítottak a hazaiak, ám az utolsó játékrészben ledolgozhatták volna hátrányukat srácaink, megvoltak a helyzetek, de nem sikerült a vonalon túlra juttatni a labdát. A házigazdák sem tudták gyarapítani góljaik számát, így maradt a 3-2 a mérkőzés végéig. Ifjoncaink bizonyították, fel tudják venni a versenyt az akadémistákkal, emelt fővel jöhettek le a pályáról.

MLSZ Országos U13 Észak-Kelet 7. forduló

DVTK – DEAC: 3-2 (1-2, 1-0, 1-0, 0-0)

DEAC: Szegedi – Nagy M., Laczkó, Bacsa, Hidi, Bényei, Molnár, Sebestyén, Nagy R.

Cserék: Ujvárosi, Lakatos, Halczman, Ungvári, Szabados, Mányi, Greskó

Vezetőedző: Bereczki Tamás

Gólszerző: Laczkó 13’, 20’

Bereczki Tamás: Egy ki-ki mérkőzést játszottunk a DVTK-val, 80 percen keresztül abszolút partiban voltunk velük, bárhogy is alakulhatott volna a végeredmény. Sokat javult előző héthez képest a játékunk, labdaszerzésben és birtoklásban, illetve hozzáállásban is megmutatkozott. Nagy volt az iram, lüktető volt a mérkőzés, kétszer is sikerült megszereznünk a vezetést, de végül egygólos vereséget szenvedtünk. Csak pozitívan tudom értékelni a mai párharcot, az egész csapatnak jár a dicséret, de külön kiemelném Laczkó Sándort, aki egy évvel fiatalabbként két góllal koronázta meg jó teljesítményét.