Négyet vágva javítottuk az előző heti botlást

U 16-os alakulatunk négygólos győzelemmel zárta a szombati, Monor elleni mérkőzést.

Az előző fordulóban pont nélkül tértek haza a FILO otthonából Rácsai Lajos tanítványai, akik szombaton a monori Balassi Bálint utcai Stadionban szerették volna javítani a botlást.

A mérkőzés elején még erősen akadozott csapatunk gépezete, ebben a periódusban a házigazdák voltak fölényben, de szerencsére ez meddőnek bizonyult. Ahogy telt az idő, átvettük az irányítást, nyomást gyakoroltunk ellenfelünkre, többször is veszélybe került a monori kapu. A 29. percben végre megtört a jég, Puskás Patrik egy szemfüles góllal megszerezte a vezetést. Akár még szünet előtt megduplázhattuk volna az előnyt, de kimaradtak a lehetőségek.

A térfélcserét követően már 0-2 szerepelt az eredményjelzőn, Puskás ismét jókor volt jó helyen és második találatát jegyezhette. A kék-fehérek mindent megpróbáltak, hogy visszajöjjenek a meccsbe, de hátsó alakzatunk stabilan állt a lábán. Ha túl is jutottak védelmünkön, Lós Tamás eszén nem tudtak túljárni, aki lehúzta a rolót, bravúrokkal segítette ki társait. A 82. minutumban háromra nőtt az előny, ekkor Hatvani Benedek zörgette meg a hálót, majd a hajrában Pelyvás-Ferenczik Levente vette be távolról a kaput, és állította be a végeredményt.

MLSZ Regionális U16 Kiemelt Kelet 16. forduló

Monor – DEAC: 0-4 (0-1)

DEAC: Lós – Puskás (Hajdu 72’), Szabó, Balogh (Sámi 46’), Papp G., Miskolci, Pelyvás-Ferenczik, Majtényi (Tömöri 64’), Folytán, Balmaz, Kis K. (Hatvani 60’),

Vezetőedző: Rácsai Lajos

Gólszerzők: Puskás 29’, 49’, Hatvani 82’, Pelyvás-Ferenczik 86’

Rácsai Lajos: Nem kezdtünk jól, az első tíz percben ellenfelünk akarata érvényesült, de megúsztuk ezt az időszakot. A folytatásban fokozatosan átvettük a játék irányítását, mi domináltunk, több helyzetünk volt, melyek közül egyet értékesítettünk, így előnyből várhattuk a következő etapot. Jól jöttünk a második félidőre, hamar megdupláztuk a fórunkat, majd a mérkőzés hajrájában bebiztosítottuk a győzelmet. Nem játszottunk nagyon jól, de hátul stabilok, elől hatékonyak voltunk, a cserék is jól szálltak be, megérdemelten gyűjtöttük be a három pontot. Gratulálok a fiúknak!