Nem sikerült visszavágni

A DEAC U17-es csapata az osztályozó második párharcában is vereséget szenvedett a Gyirmót együttesétől.

Az osztályozó első mérkőzésén négygólos vereséget szenvedtek idegenben Kertész Tamás tanítványai, így a Győr vármegyeiek várhatták kényelmesebb helyzetből a szerdai visszavágót. Nagy volt ugyan a hátrány, de nem ledolgozhatatlan, a futball világában láttunk már nagy fordításokat.

Akár első támadásunkból zárkózhattunk volna, Pásztor György vezethette a kapusra a labdát, de a vendégek cerberusába rúgta a játékszert. A kimaradt helyzet gyorsan megbosszulta magát, első attakját gólra váltotta a Gyirmót és a 2. percben megszerezte a vezetést. Hamar válaszolhattunk volna, sőt akár fordíthattunk is volna, de naggyá tettük a vendégek hálóőrét, ziccerekben hibáztunk. A hazai pálya sem lejtett, ugyanis a vendégek játékosa kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, de a síp néma maradt. A 43. percben ismét hibáztunk hátul, ezt köszönték a kék-sárgák és kétgólos előnnyel vonulhattak szünetre. Kár a kimaradt helyzetekért, ha pontosabbak vagyunk, nyílttá tehettük volna a párharcot.

A negyedórás pauzában frissített vezetőedzőnk, több helyen változtatott, bízva abban a cserék új lendületet adnak a csapatnak. Ebben a játékrészben is megvoltak a helyzeteink, de a befejezéseknél rendre rossz döntéseket hoztunk. A vendégek is betalálhattak volna, de vagy hibáztak, vagy a Szalóki Norbertet váltó Nagy Norbert védett. A 83. percben végre sikerült bevennünk a kaput, Kelemen Zsolt megszerezte becsületgólunkat. A ráadásban alakult ki a végeredmény, harmadjára is megzörgette a hálónkat a Gyirmót, így a hazai 4-0 után, idegenben is nyert 3-1-re.

MLSZ Regionális U17 Kiemelt Rájátszás 1. forduló, 2. mérkőzés

DEAC – Gyirmót SE Győr: 1-3 (0-2)

DEAC: Szalóki (Nagy N. 46’) – Terdik (Juhász 46’), Grecskó, Pásztor (Tar 72’), Kelemen, Nagy A. (Majtényi 84’), Csubák (Kozma 46’), Papp G., Sámi (Pelyvás-Ferenczik 55’), Boros, Gáll (Ari 46’)

Vezetőedző: Kertész Tamás

Gólszerző: Kelemen 83’

Kertész Tamás: Gratulálok a Gyirmótnak, megérdemelten jutott tovább. Az első félidőben visszajöhettünk volna a párharcba, de ziccerekben hibáztunk, míg ellenfelünk két lehetőségét kihasználta. Rengeteg helyzetünk volt, de kulcsszituációkban rendre hibáztunk, rossz döntéseket hoztunk. A két meccsen kapott hét gól nagyon sok, de nem lefocizott minket ellenfelünk, hanem jól használta ki hibáinkat. A vereség ellenére gratulálok a srácoknak, sokkal jobban játszottunk, mint az odavágón, sokat léptünk előre, de látjuk, miben kell még fejlődnünk.