Nem találták a Sajóvölgye ellenszerét U13-asaink

Szabó János alakulata ezúttal sok technikai hibát vétett, a putnoki csapat pedig két góllal jobbnak bizonyult.

U13-as együttesünk Nagypénteken Putnok felé vette az irányt, fiataljaink a Sajóvölgye otthonában vendégszerepeltek. Szabó János tanítványai reménykedtek a jó szereplésben, hiszen a borsodiak elleni első meccsen 3–2-re nyertek, majd novemberben gól nélküli döntetlen született. A csapatokat ezúttal tavaszias futballidő várta, a gyermekek pedig az első perctől kezdve próbálták megcsillogtatni tudásukat.

A két együttes a szezonban eddig mindig ki-ki meccset játszott egymással, de ezúttal a Sajóvölgye már az első perctől kezdve átvette az irányítást. Fiataljaink leginkább kontrákból veszélyeztettek, azonban a hazai védők jól állták a sarat, de a kapusuk is rendre a helyén volt. A találkozó második negyedében is többnyire a borsodiak birtokolták a labdát, de az utolsó passzokba rendre belehibáztak, így a félidőben 0–0 volt az állás.

A fordulást követően a hazaiak ott folytatták, ahol abbahagyták, melynek meg is lett a gyümölcse, hisz a 47. percben megszerezték a vezetést. Lendületük utána sem hagyott alább, a DEAC bánatára az 55. percben növelték előnyüket. Csapatunk becsülettel küzdött, de szépíteni már nem tudott, így a Sajóvölgye apró játékosai örülhettek a végén.

MLSZ országos U13, 20. forduló

Sajóvölgye FSE–DEAC 2–0 (0–0)

DEAC: Kocsár – Tömöri, Berki, Sárközi, Sölei, Bencze, Varga Á., Toka, Gáll. Cserék: Elek, Mosolygó, Hidegkuti, Lóczi, Dékán

Vezetőedző: Szabó János

Szabó János: A játék minden elemében felülmúlt bennünket a Sajóvölgye, a párharcokban számtalanszor alulmaradtunk és sok technikai hibát vétettünk. Hiányzott belőlünk a tűz és a lelkesedés, a putnoki gárda sokkal jobban akarta a győzelmet. Úgy éreztem, ha reggelig játszanánk, akkor sem tudtunk volna gólt lőni. Ritkán tudtuk veszélyeztetni a hazaiak kapuját, ők végig mezőnyfölényben voltak. Gyökeresen kell változtatni a gyerekek mentalitásán, ha tényleg jó eredményeket akarunk elérni.

Tudósított: Tóth Huba