Nem tudtuk megnehezíteni az éllovas dolgát

Érvényesült a papírforma, U14-es csapatunk hatgólos verséget szenvedett hazai pályán a bajnokaspiránstól.

Az egyik legnehezebb próbatétel várt szombatok Balla Imre alakulatára, ugyanis a még veretlen listavezető, Gödöllő ellen léptek pályára. Tavasszal a 2. hely álló Újpestet elkapták fiataljaink, így abban reménykedtünk, a bajnoki cím várományosnak dolgát is megnehezítik.

Hamar eldőlt, hogy ezen a napon nem okozunk meglepetést, ugyanis már a 7. perben kettővel vezettek a vendégek. A Gödöllő irányította a játékot, minden téren fölénk nőttek, volt bőven dolga védelmünknek. A félidő derekánál tovább nyílt az olló, a Pest vármegyeiek még háromszor vették be a kapunkat, ezzel már ebben a játékrészben el is dőlt a mérkőzés.

Szünet után létszámban megfogyatkozott a listavezető, de ezt is elbírták, az 55. percben bevitték hatodik találatukat. Előttünk is adódtak lehetőségek, ám a befejezéseknél rossz döntéseket hoztunk. A 68. minutumban ismét kapitulált védelmünk, ekkor 0-7 állt az eredményjelző, de a hajrában Császár Márk megszerezte becsületgólunkat, kozmetikázva kicsit a végeredményen.

MLSZ Országos U14 Alap Kelet 20. forduló

DEAC – Gödöllő: 1-7 (0-5)

DEAC: Szilágyi (Székely 69’) – Bodolai, Komódi, Nagy M. (Molnár 41’), Nagy A. (Kozma Be. 71’), Juhász (Borbély 69’), Bakó, Nagy Á., Kozma Ba. (Kiss S. 51’), Hegedűs (Császár 69’), Lukács

Vezetőedző: Balla Imre

Gólszerző: Császár 77’

Balla Imre: A mezőny legjobb alakulatával találkoztunk, a Gödöllő nem véletlenül vezeti veretlenül a táblázatot. Sajnos a játék minden elemében jobbak voltak, úgy tűnt, mintha egy korosztálynyi különbség lett volna a két csapat között. Végig ellenfelünk dominált, azért előttünk is adódtak lehetőségek, de csak egyet tudtunk értékesíteni. Ellenfelünk ilyen arányban is megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.