Őszi bajnokok a Kertész-legények

U17-es csapatunk végig fölényben futballozva nyerte meg a 2023-as év utolsó bajnoki mérkőzését.

Az őszi szezon utolsó erőpróbája várt Kertész Tamás alakulatára, mely arról döntött, csapatunk a tabella éléről várhatja-e a tavaszi folytatást. Hogy ez megvalósuljon, szombaton a FILO együttesét kellett hazai pályán két vállra fektetni.

Az már az első percekben megmutatkozott, csapatunk minden téren jobb ellenfelénél, fiataljaink a középkezdés után beszorították a szabolcsiakat védőharmadukba. Állandó veszélyben volt a sárga-feketék kapuja, ám hiába a sok helyzet, egyet sem sikerült értékesíteni. A vendégek már abban bíztak, megússzák kapott gól nélkül az első félidőt, de a 42. percben egy pontrúgás után Kozma Bence megszerezte a vezetést.

A játék képe a térfélcserét követően sem változott, a vendégek csak védekeztek, fiataljaink pedig támadtak. Lényegében egy térfélen zajlott a játék, a szabolcsiak beszorultak tizenhatosuk elé, elvétve lépték csak át a felezővonalat. Le is zárhatták volna a meccset a Kertész-tanítványok, ám a helyzeteket nem sikerült gólra váltani. A 71. percben végül eldőlt a párharc, Kelemen Zsolt duplázta meg az előnyt. A hátrányban lévő szabolcsiak továbbra sem támadtak ki, betolva a buszt a kapujuk elé, arra törekedtek, minél kisebb arányú vereséggel ússzák meg a szezonzárót. Tették ezt sikeresen, mert a hátralévő időben érintetlen maradt a hálójuk. Csapatunk megnyerve a párharcot, az első helyen zárta az őszi sorozatot.

MLSZ Regionális U17 Kiemelt Kelet 13. forduló

DEAC – FILO SE: 2-0 (1-0)

DEAC: Vaskó (Tóth D. 80’) – Gáll, Kozma, Grecskó, Juhász, Keczán (Kovács 46’), Sámi (Papp Z. 66’), Kelemen, Papp G. (Dudás 46’), Boros, Nagy A. (Vass 80’)

Vezetőedző: Kertész Tamás

Gólszerzők: Kozma 42’, Kelemen 71’

Kertész Tamás: Az első perctől az utolsóig mi domináltunk, de az egyéni minőség hagyott kívánni valót maga után, ezért nem volt folyamatos a játékunk. Az első 20-30 percben több gólt is szerezhettünk volna, ha a kapu előtt élesebbek vagyunk, de a koncentráció a mai napon nem volt megfelelő. Ennek ellenére az első félidő vége előtt sikerült megszereznünk a vezetést. Ellenfelünk a második játékrészben is csak védekezett, ám hiába volt nagy a labdabirtoklási fölényünk, ez meddőnek bizonyult a támadózónában. Bár növeltük előnyünket, ha pontosabbak vagyunk a kapu előtt, nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Összességében teljesen megérdemelt győzelmet arattunk, az eredmény a vendégek számára lehet hízelgő a helyzetek száma és minősége alapján. Ezúton is gratulálok az U16 kapusának Tóth Dánielnek, illetve Vass Milánnak az U15 góllövőlista vezetőjének az U17-es korosztályban történő bemutatkozásához! Az elkezdett munkát tavasszal tovább folytatjuk és célunk a bajnoki cím! Hajrá DEAC!