Parázs meccsen emberhátrányban is sikerült győznünk

Tizenegyes, kiállítás, két komoly sérülés, öt gól – a DEAC ifistáinak meccsén nem unatkoztunk.

A megyei I. osztályban stabil középcsapatnak számító U-19-es gárdánk a kiesőzóna felé “igyekvő” nyíradonyiakat látta vendégül a bajnokság 13. fordulójában szombaton. Kozma László tanítványai legutóbb Püspökladányban győztek 7–2-re, a gólérzékenységünk pedig szerencsére nem veszett, sőt, de ne rohanjunk ennyire előre!

Jobban kezdtünk, az első pillanatoktól kezdve támadásban voltunk, meg is voltak a helyzeteink, a gólra nem is kellett sokat várnunk, de az éppen egy pontrúgásból érkezett meg, méghozzá egy jogos tizenegyes után. A 16. percben lőtte magabiztosan a kapuba a labdát büntetőből Hidegkuti, ám ahelyett, hogy megnyugodtunk volna, elkezdtük magunkra húzni az ellenfelet, ennek pedig nem is lehetett más a kimenetele, csakis egy egyenlítő gól a vendégektől, jóllehet ez csak a 47. minutumban született meg, de jött, mint a menetrend szerinti vonat. Mi meg elkéstünk, legalábbis védekezésben mindenképp, saját hibánkból kaptunk gólt. Ezt megelőzően a szünetben kettőt is cseréltünk, hiszen Botos és Balog is sérülés után tért vissza, ennyit bírtak egyelőre. Több cserénk pedig nem is volt, ennek meglett a jelentősége sajnos. Az amúgy is egy durva futballt játszó nyíradonyiak nem kímélték mieinket – előbb Szabolcsi Borsa csuklója sérült meg, el is vitte fiatal játékosunkat a mentő, majd Kiss Gergő kapott egyet a bokájára, így egy emberrel kevesebben lettünk, mint ellenfelünk. Hogy miért “csak” eggyel? Még a 41. percben volt egy kiállítás ellenfelünknél, már az is durvaság miatt.

A két sérülés és a vendégek egyenlítő gólja úgy felspannolta a mieinket, hogy ritkán látott akaraterőt mutatva mentek előre fiaink. Ennek pedig konstans meg is lett a szemmel is jól látható eredménye. Jött Gurbai  Balázs húsz perce és egyben mesterhármasa: előbb az 50., majd a 60., végül a 69. minutumban is eredményes volt labdarúgónk. Így már 4–1 állt az eredményjelzőn, ez pedig már nem is változott. Megérdemelten győztünk le egy sokszor kellemetlenül, sőt durván játszó Nyíradonyt.

Megyei I. osztály U-19 13. forduló

DEAC–Nyíradony: 4–1 (1–0)

DEAC: Bodnár – Szabolcsi, Gurbai, Csikós, Botos (Némedi 46′), Kiss, Némethy, Hidegkuti, Varga, Tar, Balog (Török’ 46′)

Edző: Kozma László

Gólszerzők: Hidegkuti 16′, Gurbai 50′, 60′, 69′

Kozma László: Kellemetlen, durva futballt játszó ellenfél ellen kellett megmérkőznünk. A saját kezünkbe próbáltuk venni a meccset már a kezdetektől, veszélyesen is támadtunk, jól játszottunk. Ez kitartott az egész mérkőzésen, melyet megérdemelten nyertünk meg. A két sérülés elég komolynak tűnik, emberhátrányban a játékosaim olyan elánnal mentek előre, küzdöttek sérült társaikért, amit nem látni minden nap, ennek meg is lett az eredménye, örülök a győzelmünknek.