Rangadót nyert a DASE U14-es csapata

Hegedűs Györk tanítványai nagyszerű játékkal kétgólos győzelmet arattak a tabellán második helyen álló Józsa otthonában.

Éremért küzd a DASE U14-es csapata a megyei bajnokságban, Hegedűs Györk tanítványai pedig a téli felkészülési időszak során kettőzött erővel dolgoztak azért, hogy minél jobban sikerüljön a tavaszi szezon. Az első erőpróba máris egy rangadó volt, a második helyen álló Józsa otthonába látogattak fiataljaink, s mivel a két csapat őszi mérkőzését a rivális nyerte, a visszavágás vágya is fűtötte a mieinket.

Ennek szellemében kezdtük a találkozót, az első játékrészben nagy fölényben futballozott korosztályos együttesünk, szép támadásokat vezettünk és helyzeteink is adódtak. A Józsa hálóőre, Asztalos László ugyanakkor jó napot fogott ki, több bravúrt is bemutatott, így hiába birtokoltuk többet a labdát, a szünetig nem sikerült betalálnunk.

A második félidő elején azonban már igen, Villás Levente egy szemet gyönyörködtető cselt követően szerezte meg a vezetést a mieinknek, négy percre rá pedig megdupláztuk előnyünket, miután Kristóf Zsombor távoli lövését még védte a kapus, de a kipattanót Kállai Kevin közelről a hálóba bólintotta. A folytatásban ment előre a szépítés érdekében a Józsa, de fiataljaink jól zárták le a területeket, sőt, akár újabb gólokat is szerezhettek volna, ha a befejezéseknél jobban koncentrálnak. Végül maradt a 2–0, korosztályos együttesünk rangadót nyert a tavaszi nyitányon, a siker értékét pedig tovább növeli, hogy ezzel a győzelemmel a tabella harmadik helyére ugrottak előre Hegedűs Györk tanítványai. Szép volt, fiúk!

Megyei U14-es bajnokság, 12. forduló

Józsa SE–DASE 0–2 (0–0)

DASE: Ördög – Szilágyi Sz., Harsányi, Ivánka, Kristóf Zs., Villás, Szigeti Sz., Szabó J., Kállai

Cserék: Nagy A., Pindicska, Kiss B., Rácz D., Lonsták, Varga K.

Edző: Hegedűs Györk

Gólszerzők: Villás (42.), Kállai (46.)

Hegedűs Györk: Már az első percektől domináltunk a mérkőzésen, sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, de a józsaiak kapusa nagyszerű teljesítményt nyújtott. A mezőnyfölényünk az első félidőben még nem párosult gólokkal, a szünet után azonban sikerült feltörnünk a reteszt, előnyünket pedig megőriztük a lefújásig. Volt olyan játékosom, akinek ez volt az első bajnoki meccse, a megilletődöttség azonban nem érződött a srácokon, akik ezúttal élesben is megmutatták mindazt, amit a téli felkészülés során tanultak. Jó erőkből álló rivális ellen nyertünk rangadót, ez pedig nagy lökést adhat a csapatnak a folytatásra nézve.