Tisztes helytállás az akadémisták ellen

U13-as csapatunk a tavaszi nyitányon a DVTK korosztályos együttese ellen lépett pályára.

Hétvégén folytatódott a bajnoki sorozat, Balla Imre tanítványai – nem pontokért – már éles meccsen léptek pályára. Nem a legkönnyebb ellenféllel találkoztak évkezdetnek, hiszen szombaton az akadémiai szintet képviselő DVTK-t fogadták a Sportcampus műfüves pályáján.

Az első két negyedben többet birtokolta a labdát a piros-fehér gárda, többet is támadtak, ám csapatunk szervezetten futballozott és fegyelmezetten védekezett. Srácaink nem adták fel annak a lehetőségét, hogy támadást építsenek, többször is eljutottak a vendégek kapujához, kis szerencsével be is vehették volna. A csapatmunkának köszönhetően ezt a két játékrész gól nélküli döntetlennel zárult.

Az utolsó két etapban is a diósgyőriek játszottak fölényben, védekezésben már be-be csúsztak hibák, ezeket pedig ki is használták a vendégek. Ahogy telt az idő, érezhető volt, kezdenek fáradni srácaink, de a küzdeni akarással és az elszántsággal nem volt probléma. A vége 4-0 lett a DVTK javára, ám ifjoncaink minden dicséretet megérdemelnek.

MLSZ Országos U13 Észak-Kelet 15. forduló

DEAC – DVTK: 0-4 (0-0, 0-0, 0-3, 0-1)

DEAC: Barna, Bodolai, Nagy A., Németh, Hermeczi, Kozma Be., Nánási, Nagy Á., Lukács

Cserék: Szilágyi, Vass, Szabó Gy., Faragó, Bakó, Kozma Ba.

Vezetőedző: Balla Imre

Balla Imre: Az első két negyed nagyon tetszett, bár a DVTK ellen a védekezésen volt a hangsúly, amit jól oldottunk meg, mindkét játékrészt lehoztuk kapott gól nélkül. Támadásokat is vezettünk, voltak is lehetőségeink, de nem sikerült betalálnunk. Az utolsó két negyedre fejben kicsit elfáradtunk, több hiba is becsúszott, ezeket pedig kihasználta a Diósgyőr. Ez a mérkőzés megmutatta, hol is tartunk, úgy vélem, jó úton járunk, közelebb kerültünk az akadémiai szinthez.