Tíz meg egy a ráadás

A DASE U16-os csapata nagyarányú győzelemmel zárta a megyei bajnokság 13. fordulóját.

Továbbra is hibátlanul teljesít Sáfár Péter alakulata, mely gárda még nem talált legyőzőre az ősz folyamán. Fiataljaink eltökélt szándéka, hogy a hátralévő két játéknapon is megőrzik makulátlan mérlegüket. Első lépésként a 4. helyen álló Hajdúsámsont kellett két vállra fektetniük.

Fiataljaink a középkezdés után már nagy iramot diktáltak, ráerőltették akaratukat ellenfelükre, szemre tetszetősen és kombinatívan futballoztak. Nagy volt a nyomás a sámsoniakon, akik nem is bírták sokáig, már a 8. percben kapituláltak, Lakatos Roland büntetőből bevette a kapujukat. Szinte egy térfélen zajlott a játék, folyamatosan a vendégek tizenhatosa előtt pattogott a labda, de az újabb találatra még várni kellett. A félidő derekánál és a hajrában viszont Csonka Tamás kétszer villant és háromgólos előnnyel mehettek pihenőre a Sáfár-tanítványok.

Szünet után sem vettek vissza a tempóból fiataljaink, továbbra is nagy elánnal rohamozták a vendégek kapuját. A 47. percben a csapat gólfelelőse, Lakatos nyitotta tovább az ollót, majd három minutum alatt Sallai Balázs, Kristóf Zsombor és Nagy Levente is betalált. Az történt a pályán, amit srácaink akartak, a vendégek pedig beletörődtek az elkerülhetetlenbe. A gólok sorának viszont még nem ért véget, Lakatos a 63. minutumban már mesterhármasnál járt. Az ellenfél is bevette a kaput, a szépséghiba csak az volt, hogy a sajátjukba került a labda. A 68. percben Csonka is harmadik találatát jegyezhette, ekkor 10-0 állt az eredményjelzőn. Kis idő múlva jött a ráadás, Lakatos ismét villant és beállította a végeredményt.

Megyei U-16 B 13. forduló

DASE – Hajdúsámson: 11-0 (3-0)

DASE: Varga – Harsányi, Nagy L., Lakatos, Csonka, Horváth, Hajdu, Villás, Kristóf (Szűcs 63’), Nagy A. (Rácz 63’), Sallai (Szilágyi 59’)

Edző: Sáfár Péter

Gólszerzők: Lakatos 8’, 47’, 63’, 73’, Csonka 20’, 35’, 68’, Sallai 51’, Kristóf 52’, Nagy L. 54’, Pócsi 66’ (öngól)

Sáfár Péter: Most tudom azt mondani, hogy az őszi szezon legjobb teljesítményét nyújtottuk, a játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket. Nagyon tetszett a srácok hozzáállása, a játék, szemre is tetszetősen futballoztunk, mi birtokoltuk a labdát, érvényesítettük akaratunkat, szép gólokat szereztünk. Előzetesen nehéz mérkőzésre számítottunk, annak ellenére, hogy 11 gólt rúgtunk, a Hajdúsámson egy jó csapat. Maximálisan elégedett és büszke vagyok tanítványaimra. Még egy mérkőzés vár ránk idén, célunk, hogy a szezonzárón is megőrizzük makulátlan mérlegünket.