U19-es együttesünk kiválósága szerint az egységben rejlik a gárda ereje, s bár a Tarpa hibátlan mérleggel vezeti a tabellát, még nem mondtak le a bajnoki címről.
Az iskolapadban és a zöld gyepen is helytáll U19-es csapatunk kiválósága, Vilmányi Dominik, aki ezekben a napokban az érettségiket írja, egy hete pedig fontos gólt szerzett a Mátészalka ellen. Ez volt a támadó tizedik találata a bajnokságban, de elmondása szerint nem csak az ő érdeme, hogy holtversenyben vezeti a góllövőlistát.
„Szélről és mélységből is jó labdákkal szolgálnak ki a társak, nekem már »csak« gólra kell váltanom az adódó helyzetet – mondta a tőle megszokott szerénységgel növendékünk. – Természetesen örülök neki, ha jó játékkal és fontos gólokkal tudom segíteni a csapatot, de ennél fontosabb, hogy elérjük a szezon előtt kitűzött célunkat, azaz elhódítsuk a bajnoki címért járó trófeát. Már az első mérkőzés óta ez lebeg a szemünk előtt, s bár a Tarpa menetelése nem könnyíti meg a dolgunkat, mi csak a saját feladatunkra koncentrálunk, a szezonzáró rangadóig nem hibázhatunk. Fizikailag és mentálisan is erősnek érzem a csapatot, egy irányba toljuk a szekeret, Dobos Attilára pedig minden tekintetben felnézünk, megfogadjuk a tanácsait. Immár második éve dolgozunk együtt a mesterrel, s gyakorlatilag mindent neki köszönhetünk, egytől egyig érettebb játékossá váltunk a kezei alatt.”
Amennyiben addig egyik csapat sem veszít pontot, a Tarpa elleni rangadón legalább négygólos győzelemre lenne szükség ahhoz, hogy fiataljaink nyakába kerüljön az aranyérem.
„Természetesen már nagyon várjuk az aranymeccset, de ahhoz, hogy legyen tétje, a tabellán hátrébb található csapatok ellen nem szabad hibáznunk – hangsúlyozta Vilmányi Dominik. – Minden mérkőzés 0–0-ról indul, tisztelnünk kell az ellenfeleinket és egy percig sem lankadhat a figyelmünk. Csapatként, tizenegyen védekezünk és támadunk, együtt tolódunk és már mi, támadók is segítünk szűrni a kontrákat. Nagyon szervezettek vagyunk, ennek is köszönhető, hogy az eddigi tizenhat bajnokin mindössze hét gólt kaptunk.”
Vilmányi Dominik alapembernek számít a regionális bajnokságban szereplő korosztályos együttesünkben, de már ifjúsági csapatunkban is kipróbálhatta magát.
„Szeretek futballozni, ezért boldoggá tesz, ha a regionális mellett más bajnokságokban, vagy éppen a teremben számítanak rám – árulta el fiatal tehetségünk. – Tagja vagyok a Tehetségcsoportnak is, ahol Sándor Tamástól és segítőitől nagyon sokat tanulhatok, elvégre az ifjúsági és a felnőtt labdarúgás között hatalmas a különbség. Jó érzés, hogy a DEAC számít a fiatal játékosokra, könnyen elképzelhető, hogy néhány éven belül az első csapat keretét is kizárólag egyetemisták alkotják majd, s azért dolgozom, hogy egy napon rám is számítson a szakmai stáb. Debrecenben képzelem el a jövőmet, a labdarúgás mellett pedig a tanulásra is igyekszem hangsúlyt fektetni, rekreáció és életmód, vagy anglisztika szakon szeretnék továbbtanulni.”
