Battai Sugár 16 között a junior Európa-bajnokságon

A DEAC olimpikon kardvívója hétfőn a junior (U20) korosztály újvidéki kontinensviadalán képviseli Magyarországot. Sugi az egyenes kieséses tábla első mérkőzésén 15:4-ra győzte le a görög Papatheodorout. A 8-ba jutásért orosz ellenfél következik.

A szerbiai verseny harmadik napján debreceni vívóért is szurkolhatunk. Suginak eddig nem volt szerencséje az Európa-bajnokságokon, korábban egyéni versenyszámban még nem sikerült döntőbe jutnia (csapatban viszont már háromszoros Európa-bajnok).

Dávid László tanítványa esélyeshez méltón kezdte a napot. A csoportkörben valamennyi – mind a hat – asszóját megnyerte, ez a teljesítmény a tábla második helyére rangsorolta. Battai Sugi a főtáblán kiemeltként jutott a 32 közé, majd első egyenes kieséses asszójában a görög Papatheodorouval mérkőzött meg.

A DEAC-os vívóhölgy kitűnő lendülettel kezdett, gyors egyenes vágásokkal hamar elhúzott 5:0-ra. A görög lány ekkor találta el őt először (5:1), ezt Sugár sorozatban három tussal viszonozta, így az egyperces szünetben 8:1 volt ide. Az asszó képében nem történt érdemi változás annak második felében, magyar tusok közben Papatheodorou csak elvétve talált, Sugi fél gőzzel 15:4-ra iskolázta le ellenfelét.

A 8-ba jutásért a kellemetlen stílusú, orosz Zinyukina következik.