Battai Sugár az Év embere Debrecenben

Hétfő este dőlt el, ki kapja az elismerést.

A Dehir.hu 2022 végén és 2023 elején ismét megrendezte immár hagyományos választását. A hírportál olvasói öt kategória jelöltjeire voksolhattak, közte az Év legjobb sportolójára, aki nem más lett, mint a DEAC kiváló vívója, Battai Sugár Katinka.

Ezután a döntés visszakerült a zsűrihez, amelynek tagjai a kategóriák győztesei közül megválasztották az év emberét. Hogy ki lett az, hétfő este lett nyilvános a Médiacentrum Debrecen a DG Italiano étteremben tartott díjátadó ünnepségén.

Az elismerést a zsűri döntése alapján Battai Sugár Katinka nyerte el, a díjat Puskás István alpolgármestertől vehette át a rendezvényen.

Az év embere

A sikeres érettségit is maga mögött tudó fiatal kardozó az idei kairói világbajnokságon a 24. helyen zárt a legjobb magyar versenyzőként, ám a csapatverseny minden várakozást felülmúlt: az aranyérem igazi megkoronázása volt a debreceni vívó tavalyi esztendejének. Pályafutása során először pedig megnyerte a felnőtt magyar bajnokságot is a debreceni kardtündér, aki egyébként az Év Sportolója Gálán az Operaház színpadjára léphetett. Battai Sugár Katinkára büszke lehet városunk: tevékenysége és teljesítménye kiváló példa nem csak a fiatalok, de minden debreceni számára.

Fotók: Dehir.hu