Már biztosan Eb-érmes a debreceni kardtündér

Battai Sugár ellenálhatatlanul vív a szerbiai junior Európa-bajnokság hétfői versenynapján. Dávid László tanítványa az orosz Korolevát legyőzve (15:8) bejutott a legjobb négy közé.

Sorozatban második orosz ellenfelét is legyőzte Battai Sugi. A nyolcaddöntőhöz hasonlóan a negyeddöntő sem hozott különösebb izgalmakat, bár az asszó elején még Koroleva vezetett 4:2-re. Ezután azonban a DEAC kardvívója ritmust váltott, és változatos tusokkal előbb demoralizálta az oroszt, majd másodpercek alatt a vezetést is átvette, a szünetben 8:4 állt az eredményjelzőn. Sugi még tovább fokozta lendületét, ellenfele csak további négy alkalommal tudta megvágni. Védés, visszavágások és megelőzések sokaságát mutatta be a debreceni kardtündér, a végén 15:8-nál gratulálhatott neki Koroleva.

Sugár pályafutása sorána először jutott – egyéni – Európa-bajnoki elődöntőbe, ahol hétfő este 18.55-től a francia Amalia Aime ellen lép pástra.