Negyedik a Battai Sugárral felálló női kardcsapat

Negyedik helyen végzett a Battai Sugár, Márton Anna, Pusztai Liza, Szűcs Luca összeállítású női kardcsapat a taskenti világkupán – adta hírül a hunfencing.hu.

Világbajnoki aranyérme után először lépett pástra a magyar női kardcsapat a taskenti világkupán. Az elődöntőig rendkívül sima út vezetett a mieinknek, akik először Üzbegisztánt győzték le 45:29-re, majd nem jelentett gondot a negyeddöntőben Lengyelország sem, itt 45:32 lett az eredmény. Az elődöntőben viszont a korábbi orosz és fehérorosz vívókból álló Azerbajdzsán túl nagy falatnak bizonyult, 37:45 lett az asszó vége.

A bronzéremért Korea következett. A hunfencing.hu szerint a mérkőzés igazi “hullámvasutat” hozott, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, a végén 45:41-re az ázsiai ellenfél nyert.

A negyedik hely értékes teljesítmény, a mieink lassan “konzerválják” helyüket a világranglista élmezőnyében, ami igen fontos a közelgő olimpiai kvalifikációs időszak előtt. Az aranyérmet hatalmas meglepetésre a tartalék nélkül vívó bolgárok nyerték, akik korábban sosem értek el ehhez hasonló eredményt.

Eredmények. Női kardcsapat Világkupa, Taskent
Nyolcaddöntő: Magyarország-Üzbegisztán 45:29 (Battai +7, Pusztai +4, Szűcs +3, Márton +2).

Negyeddöntő: Magyarország-Lengyelország 45:32 (Pusztai +7, Szűcs +7, Battai -1).

Elődöntő: Magyarország-Azerbajdzsán 37:45 (Márton +1, Szűcs -1, Battai -3, Pusztai -5).

A 3. helyért: Magyarország-Korea 41:45 (Márton +4, Battai 0, Pusztai -3, Szűcs -5).

Végeredmény: 1. Bulgária, 2. Azerbajdzsán, 3. Korea, 4. Magyarország (Battai Sugár, Márton Anna, Pusztai Liza, Szűcs Luca).