Mándi Norbert: Egy-két újdonsággal szeretnénk meglepni a békésieket

A vezetőedző szerint a Debreceni Egyetem alakulatának valahogy le kell fékeznie a vendégek gólvágóját, Mezei Richárdot.

A DEAC kézilabdacsapata 2024-ben még nem kapott ki az NB I/B-ben, a veretlenségi szombaton 17 órától a Békés elleni hazai mérkőzésen folytatódhatott. A harmadik helyezett ellenfél is önbizalomtól duzzadva várhatja az ütközetet, hiszen idén mindhárom meccsét megnyerte. Padla József együttesében Mezei Richárd Bendegúz az egyik fontos láncszem, ezt támasztja alá, hogy eddig 124-szer volt eredményes a mostani idényben, ezzel pedig a góllövőlistán a második pozíciót foglalja el. A 27 éves jobbátlövővel kapcsolatban igaz az a mondás, hogy nem esett messze az alma a fájától, ugyanis édesapja, Mezei Richárd a magyar válogatottban több mint 180 összecsapáson szerepelt.

A békésiekkel rendre kiélezett mérkőzéseket szoktunk játszani, szerintem most is nagy csatát láthatnak a szurkolóink – kezdte a beszélgetést Mándi Norbert. – Az ősszel egy góllal maradtunk alul a békési csarnokban. Akkor az első félidőben jelentősebb hátrányt szedtünk össze, ám a szünet után a taktikai módosításainknak hála felzárkóztunk. A végén támadásban és védekezésben egyaránt elkövettünk egy-egy komolyabb hibát, ezeknek köszönhetően nem jött össze a pontszerzés. Nem kell azzal foglalkoznunk, hogy vetélytársunk jelenleg a képzeletbeli dobogó harmadik fokán áll. Egyértelműen az a célunk, hogy a veretlenségi sorozatunk ne szakadjon meg a hétvégén. Annyit elárulhatok, hogy készülünk egy-két újdonsággal, amivel a reményeink szerint meglephetjük a vendégeket. Hogy mi lehet a Békés jó szereplésének a titka? A gárda gerince évek óta együtt játszik, ez az állandóság pedig az egyik legfőbb erősségük. Tisztában vagyunk azzal, hogy Mezei Richárd milyen gólerős kézilabdázó, a kikapcsolása fontos feladatnak ígérkezik. Mezei mellett Horváth László tölt be fontos szerepet a Békés támadójátékában – mutatott rá a vezetőedzőnk.

Együttesünk az előző fordulóban Tatán vendégeskedett, az összecsapás végeredménye 25-25 lett.

Elég hektikusan alakult a mérkőzés, a lefújás után nem igazán tudtam eldönteni, hogy félig üres vagy félig tele a pohár. Sajnos akadtak vitatható bírói ítéletek, amelyek minket sújtottak. Elég csak arra gondolni, hogy a hajrában egy véleményes kétperces kiállítást kaptunk. Ezúttal az átlövőink eléggé enervált teljesítményt nyújtottak, aminek nem igazán tudom, hogy mi lehetett az oka. Abból a szempontból értékes ez az egy pont, hogy tavaly nagyon sima vereségbe futottunk bele Tatán – zárta mondandóját Mándi Norbert.

A szombati bajnoki farsangi hangulatban zajlik majd, a legötletesebb jelmezben érkező drukkereinket díjazni fogjuk, emellett a tervek szerint a szünetben büntetődobó-verseny lesz.