Lendületben az ifjúság

U21-es férfi röplabdacsapatunk legutóbbi két mérkőzésén magabiztos győzelmet aratott, Felföldi János csapata ezzel megszilárdította helyét a középmezőnyben.

Junior férfi röplabdázóink történelmi sikert elérve bronzéremmel zárták a korosztályos országos bajnokság tavalyi szezonját, idén azonban jóval nehezebb dolguk van, lévén a vetélytársak is erősödtek, az NB II-es és az U21-es csapatok összevont alapszakasza pedig rendkívüli izgalmakat tartogat. Felföldi János alakulata két vereséggel kezdte a szezont, ám hazai környezetben, a Miskolc ellen már két ponttal gazdagodtunk, s bár a Szolnok és a Kazincbarcika nagy falatnak bizonyult, az elmúlt hetekben ismét visszataláltak a győztes útra.

Újjáalakuló együttesünk előbb a sereghajtó Esterházy SC korosztályos együttesét látta vendégül, majd a GLP Nyíregyháza otthonába látogatott, s egyik találkozón sem volt kérdéses, hogy melyik a jobb csapat. Az egriek elleni ütközet mindössze 44 percig tartott, miután az első játszmában csupán 11 pontot engedélyeztünk vetélytársunknak, s bár a második felvonás szorosabban alakult (26:24), a harmadikban ismét egyértelműsítettük akaratunkat (25:17).

A mögöttünk hagyott hétvégén Újfehértón vendégszerepeltek fiataljaink, akik ezúttal kissé dekoncentráltan kezdtek, ezt pedig ki is használta a Nyíregyháza, a szabolcsiak 25:21-re nyerték az első játszmát. A folytatásban ugyanakkor belelendült Felföldi János alakulata, amely a második felvonást könnyedén, 25:14-re húzta be, majd a heroikus harmadik szettben is jobbnak bizonyult (27:25). A lelkesen küzdő hazaiak a végére elfáradtak, csapatunk így 3:1-es győzelmet aratott, s újabb három ponttal lett gazdagabb.

Junior férfi röplabdacsapatunk nyolc fordulót követően három győzelemmel és öt vereséggel a tabella hatodik helyét foglalja el, Felföldi János tanítványai legközelebb, december 19-én a közvetlen rivális Gyöngyös otthonába látogatnak.