Újabb budapesti győzelemben reménykedünk

A Debreceni Egyetem alakulata ősszel egy szettet leszámítva uralta a TFSE elleni összecsapást.

A DEAC férfi röplabdacsapata az előző héten a Pénzügyőr otthonában 3:1-es győzelmet aratott, ezzel közelebb került ahhoz, hogy az alapszakaszt az első négy között zárja. Ez azért lenne fontos, mert így a negyeddöntős párharcot Fodor Antal legénysége pályaelőnnyel kezdhetné.

Játékosaink vasárnap ismét a fővárosban, ezúttal a TFSE csarnokában lépnek pályára. A két gárda aktuális helyezése alapján sokan cívisvárosi győzelmet várnak, hiszen a hazaiak csak a 11. pozíciót foglalják el a tabellán, míg Bagics Balázsék a negyedikek. Az is bizakodásra adhat okot, hogy együttesünk novemberben 3:0-ra verte a budapestieket a DESOK-ban. Azon a meccsen az első két szett egyoldalú küzdelmet hozott (25:14 és 25:11), aztán a harmadik játszmában feljavult a vendégek teljesítménye, így ez a periódus “túlórában” dőlt el (26:24).

Azért félvállról nem szabad venni a TFSE-t, ezt támasztja alá, hogy Nagy Gergely tanítványai az előző héten a kecskeméti fellépésüket 3:1-es sikerrel zárták. Ettől függetlenül abban reménykedünk, hogy holnap nem borul majd a papírforma.